Psikolog Serra Serim

Klinik Psikolog Serra Serim İstanbul’da doğdu. Saint Michel Fransız Lisesi’nden mezun olduktan sonra Yeditepe Üniversitesi Psikoloji bölümünde lisans derecesini tamamladı. Yüksek Lisans eğitimine Beykent Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde devam etti. Lisans ve yüksek lisans döneminde Fransız Lape Hastanesinde iki sene boyunca açık ve kapalı servislerde uzun dönem staj yapmış olup aynı zamanda grup terapilerinde asistanlık görevini sürdürmüştür.

Türk Psikologlar Derneği’nden “Çocuk Değerlendirme Eğitim Paketi”, “Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği (WISC-IV) Minesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI) uygulama ve yorumlama eğitimini bitirip süpervizyonlarını tamamlamıştır. 2015 yılında Yeniden Eğitim ve Sağlık Derneğinden “Bilişsel Davranışçı Terapi” eğitimini almıştır. Arka Bahçe Psikolojik Gelişim, Eğitim ve Danışmanlık Merkezinden “Çocuklarla ve Gençlerle Sanat Terapisi Uygulamaları” eğitimini tamamlamıştır. 2017 yılında “EMDR I. Düzey” eğitimini ve süpervizyon sürecini tamamlamıştır. İstanbul Doğum Akademisi, “Doğum Terapisti” ve “Doula” olma eğitimini tamamlamıştır. Eğitmen Reyhana Seedat’ın vermiş olduğu Wellness Institute onaylı “Kalp Merkezli Hipnoterapi” eğitiminin süpervizyon aşamasındadır.

2012-2014 yılları arasında İstanbul Psikodrama Enstitüsü’nde öğrenci gruplarına katılmıştır. 2014 yılından itibaren de psikodrama eğitim programına devam etmektedir. Psikodramatistlik eğitiminin temel aşamasını tamamlamıştır. 2014 yılından beri yarı zamanlı olarak Saint Michel Fransız Lisesi’nde okul psikoloğu görevini sürdürmektedir. İstanbul Psikodrama Enstitüsü bünyesinde çocuk gruplarında yardımcı terapistlik yapmaktadır. Serra Serim, İstanbul’da farklı danışmanlık merkezlerinde seanslarını sürdürmektedir.

Follow & Subcribe Me